...

Regeneracja wtryskiwaczy Płońsk

 • Nowoczesny silnik wysokoprężny to precyzyjny układ zasilania i wtrysku paliwa. Jednak nowoczesny silnik wysokoprężny nie jest najbardziej niezawodną jednostką. 
 • Pod wieloma względami niezawodność silnika wysokoprężnego nie jest związana z konstrukcją samego systemu, ale raczej zależy od jakości paliwa używanego w samochodzie oraz od żywotności  całego układu.
 • A ponieważ systematyczne serwisowanie układu wtryskowego w naszym kraju jest niezwykle rzadkie to i usterki są dość częste . Z powodu zaniedbań właściciele aut z silnikiem diesla najczęściej muszą jechać do serwisu w celu naprawy wtryskiwaczy .
 • Serwis Ecu Power regeneracja wtryskiwaczy Płońsk rozwiąże każdy Państwa problem z układem wtryskowym. W przeciwieństwie do wtryskiwaczy benzynowych, które najczęściej są całkowicie wymieniane, a nie naprawiane, wtryskiwacze diesla można próbować naprawić. Aby zrozumieć, czy potrzebna jest naprawa wtryskiwaczy, spróbujmy zrozumieć małą teorię.
 • Najczęściej awaria wtryskiwaczy diesla jest bardzo szybko wykrywana przez kierowcę. Ale jeśli właściciel samochodu z silnikiem Diesla nie miał doświadczenia w posiadaniu takiego samochodu, może nie od razu rozpoznać awarię. Pierwszym krokiem jest zwrócenie uwagi na działanie silnika. W początkowej fazie samochód  wręcz przeciwnie, jedzie trochę lepiej niż zwykle. Faktem jest, że z powodu wadliwych dysz do komory spalania może wpłynąć więcej paliwa niż jest to wymagane. Dzięki bogatej mieszance samochód zaczyna lepiej jeździć i jest to bardzo niebezpieczne gdyż może doprowadzić do wypalenia dziur w cylindrach .
 • Jeśli przegapisz ten moment, płynna jazda stopniowo przerodzi się w większą awarię. Po chwili zaczniesz zauważać, że samochód zaczął ciężko przy starcie, a bieg jałowy stał się niestabilny, a obroty zaczęły falować.
 • W kolejnym etapie zużycie paliwa znacznie wzrasta, a auto zaczyna więcej palić już podczas normalnej jazdy . Stopniowo, gdy dysza wtryskiwacza leje paliwo, to z kolei zacznie przedostawać się do oleju przez pierścienie. Z tego powodu poziom oleju silnikowego może wzrosnąć, a jego właściwości mogą ulec pogorszeniu. A to już może prowadzić do poważnych napraw.
 • Jak sami widzicie to tylko jedna z poważnych usterek wtryskiwaczy z którą serwis Ecu Power regeneracja wtryskiwaczy Płońsk świetnie sobie poradzi.
  1.  Wtryskiwacze są powiązane z DPF, ponieważ wadliwe lub niesprawne wtryskiwacze mogą powodować niedostateczne spalanie paliwa, co zwiększa ilość cząstek stałych w wydychanych gazach. Wadliwe wtryskiwacze mogą także spowodować zablokowanie DPF, co uniemożliwi usuwanie zanieczyszczeń.

  2. EGR to system, który recylkuje część spalin z powrotem do silnika, zmniejszając tym samym emisję tlenków azotu (NOx). Wtryskiwacze są powiązane z EGR, ponieważ wadliwe wtryskiwacze mogą powodować niedostateczne spalanie paliwa, co z kolei zwiększa emisję NOx. Wadliwe wtryskiwacze mogą także powodować uszkodzenie zaworu EGR, co uniemożliwi recyrkulację spalin i zwiększy emisję NOx.

 • Wadliwe wtryskiwacze paliwa mogą mieć negatywny wpływ na działanie systemów DPF i EGR, co może prowadzić do zwiększenia emisji zanieczyszczeń i pogorszenia osiągów samochodu. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan i wydajność wtryskiwaczy oraz dbać o ich prawidłową pracę.

regeneracja wtryskiwaczy Płońsk

Regeneracja wtryskiwaczy Płońsk common rail

oznaki pracy wadliwych wtryskiwaczy

W praktyce większość problemów wiąże się ze zużyciem rozpylaczy oraz zaworków sterujących wtryskiwaczy, które pozostają najbardziej wrażliwym punktem całego zespołu. Potencjalne problemy to:

 • trudności z uruchomieniem silnika
 • niestabilna prędkość biegu jałowego
 • regularne przerwy w zasilaniu i szarpnięcia podczas przyspieszania
 • zwiększone zużycie paliwa
 • zmniejszenie mocy silnika

Przyczyną problemów jest powstawanie słabej jakości rozpylenia paliwa bezpośrednio w komorze spalania, co prowadzi do spadku wydajności, niepełnego zużycia. W niektórych przypadkach korozja i stopniowe niszczenie rozpylacza prowadzą do wycieku.

Drugim słabym punktem wtryskiwaczy jest iglica która ma tendencję do zacinania się bądz kropelkowania . Prowadzi to również do niewłaściwej atomizacji paliwa w silniku, co wpływa na złą pracę tego ostatniego.

Jeśli masz któryś z tych obiawów to:

Jeśli nie możesz do nas przyjechać
skorzystaj z paczkomatu
na nasz koszt

wygenerujemy ci kod
a ty zanieść
wtryskiwacze do
najbliższego paczkomatu np:

Polecamy paczkomat:

ul. Armii Krajowej 50
09-100 Płońsk.

Bądz z dowolnego w mieście Płońsku

https://inpost.pl/paczkomaty-plonsk

Regeneracja wtryskiwaczy Płońsk

napraw adblue

wykonaj chip tuning

skorzystaj z profesjonalnego
elektronika

napraw sterownik silnika

zregeneruj dpf

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.